Avşar Bilişim veya diğer adıyla Avşar Yazılım olarak bilinen kurumumuz 2009 yılından bu yana Kadıköy’de Kurumsal web tasarım, interaktif reklamcılık, hosting ve domain hizmetlerini sunmaktadır.

“Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın.Theodore Roosevelt”

2009 yılında Yazılım Uzmanı Akif Avşar tarafından  Meta Web Design olarak faaliyete başlayan kurumumuz ağırlıklı olarak İstanbul ilinde web sitesi  tasarımı, SEO, Adwords ve Grafik tasarımı gibi konularda küçük ve orta ölçekli işletmelerin yazılım ihtiyaçlarına çözümler sunmaya çalıştı.

2012 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin yoğun uğrak yerlerinden olan Kadıköy’de öğrencilerin proje ve uygulama geliştirmelerinde alternatif olarak destek sunmaya başlamıştır. 2013 yılından itibaren Üniversitelerde okuyan Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin web programlama ve diğer proje geliştirmelerinde birebir veya birkaç kişilik öğrenci gruplarının HTML, CSS, PHP, MYSQL, ASP.NET, JS yazılım dilleri, Adobe İllstrator, Fireworks, A. Photoshop, A. Studio, V. Studio After Effect gibi görsel tasarım programları ve MS office Word, excel, PDF, PPT, MS Access  gibi  ofis programlarının ileri düzey  eğitimlerini uygulamalı şekilde sunarak öğrencilerin destek eğitimi ihtiyaçlarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

2014 yılında öğrencilerin proje geliştirme ve eğitim ihtiyacı taleplerinin giderek yoğunlaşması nedeniyle; www.kaynakindir.com, www.istatistikindir.com, www.projeindir.com web sitelerini oluşturarak öğrencilerin online eğitim/digital download ve kodlama/görsel tasarım ihtiyaçlarının daha geniş ve kapsamlı bir şekilde karşılanması amacıyla kendi Online Akademik Eğitim projelerini faaliyete geçirmiştir. Bu projeler devam etmelerine rağmen maalesef kaynak derleme, niteliksel üretim, kadro ve finansman sorunlarından dolayı istenilen düzeylere gelememiştir.

İlerleyen süreçte gelişen durumun kurumu giderek Özel Akademik Danışmanlığa zorlaması Avşar Bilişimin web tasarım ve işletmelerin kurumsal yazılım çözümlemeleriyle ilgili faaliyetlerini azaltarak, bu hizmetleri öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri bir nevi oryantasyon eğitimine dönüştürmüştür.

Kurumun Ayo Technology, Meta Web Design gibi yabancı (international) kökenli isimlerle  markalaşma isteği, paydaşlar üzerinde olumlu bir etki yaratmamış, öğrencilerin ve müşterilerin olumsuz tepkileri üzerine yeniden revize edilerek Akif Avşar‘ın soyadı ile 2017 yılından itibaren  AVŞAR BİLİŞİM olarak son kurumsal ismini almıştır.

Avşar Bilişim hali hazırda kendi projelerini oluşturma, öğrenci projelerini geliştirme ve mevcut müşterilerinin yazılım ihtiyaçlarını karşılayarak, iş pratiğini öğrenci eğitimine dönüştürme faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurumun kadro ve finansman sorunları devam etmekle birlikte, “Geleceğin Yazılım Akademisi“ni kurmanın mantığı, iradesi ve inancıyla azimli bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

“Belkide bir amaç için yaratılmış/kodlanmış sındır. Aklının, kalbinin ve inançlarının birleştiği yer amacına giden yolun başlangıcıdır. Başla ve hiç durmadan devam et. Çünkü ölüm her yolun son bulduğu, değiştirilemeyen, sonrası kodlanamayan tek gerçekliktir. Akif Avşar, 2018

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish